Skip to content

6 Marcia Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1973

Last Sale Price
$94,000
Last Sale Date
May 28, 2020

Property Information

Block10801
Lot105
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page108

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,370
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,000
30%
Improvement Value:$50,600
70%
Total Assessment$72,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,833+2.7%
2024$2,758+4.4%
2023$2,643+12.2%
2022$2,356+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$94,000

To:

Sq Ft1,370DeedBook 11418, Page 1837

Property Sale

Sale
$47,000
Sq Ft1,370DeedBook 11324, Page 1494Recorded2/12/2020

Property Sale

Sale
$24,651
DeedBook 4704, Page 845

Property Sale

Sale
$45,000
DeedBook 4123, Page 572

Property Built

Built

Year Built: 1973