Skip to content

18 Madeley Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1973

Last Sale Price
$240,000
Last Sale Date
Apr 29, 2024

Property Information

Block10801
Lot18
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page108

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,462
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,000
18%
Improvement Value:$100,300
82%
Total Assessment$122,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,772+83.9%
2024$2,595+4.4%
2023$2,486+0.9%
2022$2,464+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$240,000

To:

Sq Ft1,462DeedBook 12582, Page 888

Property Sale

Sale
$108,000
DeedBook 8949, Page 1564

Property Sale

Sale
$52,500
DeedBook 8844, Page 1197

Property Sale

Sale
$28,500
DeedBook 3859, Page 927

Property Built

Built

Year Built: 1973