Skip to content

25 Magnolia Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1973

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 30, 2024

Property Information

Block10801
Lot43
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page108

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,462
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,000
33%
Improvement Value:$44,700
67%
Total Assessment$66,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,603+2.7%
2024$2,534+4.4%
2023$2,428+0.9%
2022$2,407+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$43,500
DeedBook 9469, Page 282

Property Sale

Sale
$60,400
DeedBook 5261, Page 794

Property Sale

Sale
$27,000
DeedBook 4067, Page 527

Property Built

Built

Year Built: 1973