Skip to content

7 Manor Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1973

Last Sale Price
$178,000
Last Sale Date
Mar 25, 2022

Property Information

Block10801
Lot74
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page108

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,450
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,000
22%
Improvement Value:$78,000
78%
Total Assessment$100,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,902+2.7%
2024$3,799+113.0%
2023$1,784+0.9%
2022$1,768+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$178,000

To:

Sq Ft1,450DeedBook 12059, Page 287

Property Sale

Sale
$68,900
DeedBook 7084, Page 1899

Property Sale

Sale
$53,500
DeedBook 5196, Page 397

Property Sale

Sale
$24,240
DeedBook 3288, Page 777

Property Built

Built

Year Built: 1973