Skip to content

11 Eden Hollow Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$74,500
Last Sale Date
May 26, 1988

Property Information

Block10903
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page109

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,059
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
32%
Improvement Value:$89,300
68%
Total Assessment$131,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,123+2.7%
2024$4,988+4.4%
2023$4,779+0.9%
2022$4,737+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$74,500

To:

Sq Ft1,059DeedBook 4297, Page 923

Property Built

Built

Year Built: 1971