Skip to content

100 Eastmont Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 4, 2013

Property Information

Block10904
Lot21
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page109

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,829
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
22%
Improvement Value:$147,700
78%
Total Assessment$189,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,152+2.8%
2024$6,957+4.5%
2023$6,655+0.9%
2022$6,594+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$62,800
DeedBook 3982, Page 950

Property Built

Built

Year Built: 1971