Skip to content

83 Eastmont Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Feb 18, 2004

Property Information

Block10905
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page109

Building Details

Building Class17
Description1.5SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,463
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
29%
Improvement Value:$105,200
71%
Total Assessment$147,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,744+2.7%
2024$5,592+4.4%
2023$5,358+0.9%
2022$5,311+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$58,500
DeedBook 4143, Page 934

Property Built

Built

Year Built: 1971