Skip to content

13 Coachlight Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1996

Last Sale Price
$84,900
Last Sale Date
Oct 16, 2015

Property Information

Block1102.01
Lot13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.2

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage1,170
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,000
24%
Improvement Value:$111,100
76%
Total Assessment$146,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,701+2.7%
2024$5,550+4.4%
2023$5,318+0.9%
2022$5,271+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$84,900

To:

Sq Ft1,170DeedBook 10319, Page 1278

Property Sale

Sale
$124,890
DeedBook 7315, Page 1174

Property Sale

Sale
$85,410
DeedBook 4845, Page 574

Property Built

Built

Year Built: 1996