Skip to content

24 Cross Hill Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1993

Last Sale Price
$376,500
Last Sale Date
Feb 23, 2024

Property Information

Block1105.05
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.5

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,608
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
24%
Improvement Value:$176,700
76%
Total Assessment$231,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,041+2.7%
2024$8,802+9.9%
2023$8,012+0.9%
2022$7,941+0.6%
Property History
Sales6

Property Sale

Sale
$376,500

To:

Sq Ft2,608DeedBook 12537, Page 229

Property Sale

Sale
$279,000
Sq Ft2,608DeedBook 11815, Page 102Recorded8/3/2021

Property Sale

Sale
$264,000
DeedBook 7360, Page 1554

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 4966, Page 63

Property Sale

Sale
$158,000
DeedBook 4663, Page 435

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 4632, Page 633

Property Built

Built

Year Built: 1993