Skip to content

7 Elbow Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1992

Last Sale Price
$160,000
Last Sale Date
Jul 6, 2015

Property Information

Block1105.05
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.5

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,481
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,000
23%
Improvement Value:$182,000
77%
Total Assessment$237,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,248+2.7%
2024$9,004+4.4%
2023$8,627+0.9%
2022$8,551+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$160,000

To:

Sq Ft2,481DeedBook 10337, Page 827

Property Sale

Sale
$285,000
DeedBook 7714, Page 1018

Property Sale

Sale
$185,957
DeedBook 4561, Page 303

Property Built

Built

Year Built: 1992