Skip to content

3 Patricks Mill Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1995

Last Sale Price
$395,000
Last Sale Date
Feb 28, 2024

Property Information

Block1106.06
Lot13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage1,471
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
27%
Improvement Value:$150,400
73%
Total Assessment$205,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,015+26.3%
2024$6,348+4.4%
2023$6,082+0.9%
2022$6,029+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$395,000

To:

Sq Ft1,471DeedBook 12542, Page 1130

Property Sale

Sale
$205,880
Sq Ft1,471DeedBook 12512, Page 1968Recorded2/6/2024

Property Sale

Sale
$218,000
DeedBook 8750, Page 428

Property Sale

Sale
$126,480
DeedBook 4758, Page 571

Property Built

Built

Year Built: 1995