Skip to content

32 Wiltons Landing Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1994

Last Sale Price
$217,000
Last Sale Date
Jan 5, 2016

Property Information

Block1106.15
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage1,453
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,000
31%
Improvement Value:$122,400
69%
Total Assessment$177,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,672+2.8%
2024$6,489+4.5%
2023$6,207+0.9%
2022$6,151+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$217,000

To:

Sq Ft1,453DeedBook 10334, Page 1177

Property Sale

Sale
$250,250
DeedBook 7997, Page 856

Property Sale

Sale
$126,335
DeedBook 4712, Page 15

Property Built

Built

Year Built: 1994