Skip to content

1 Patricks Mill Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1994

Last Sale Price
$228,000
Last Sale Date
Dec 26, 2018

Property Information

Block1106.06
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,001
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,000
25%
Improvement Value:$167,200
75%
Total Assessment$222,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,670+2.7%
2024$8,441+4.4%
2023$8,088+0.9%
2022$8,017+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$228,000

To:

Sq Ft2,001DeedBook 11059, Page 307

Property Sale

Sale
$315,000
DeedBook 7898, Page 1499

Property Sale

Sale
$148,125
DeedBook 4730, Page 39

Property Built

Built

Year Built: 1994