Skip to content

41 Wiltons Landing Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1994

Last Sale Price
$224,000
Last Sale Date
Mar 2, 2018

Property Information

Block1106.06
Lot32
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,301
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,000
26%
Improvement Value:$159,200
74%
Total Assessment$214,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,358+2.7%
2024$8,137+4.4%
2023$7,797+0.9%
2022$7,728+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$224,000

To:

Sq Ft2,301DeedBook 10851, Page 1436

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 7960, Page 449

Property Sale

Sale
$137,108
DeedBook 4724, Page 337

Property Built

Built

Year Built: 1994