Skip to content

116 Quiet Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$243,710
Last Sale Date
Dec 2, 2003

Property Information

Block302.04
Lot44
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,296
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
22%
Improvement Value:$190,800
78%
Total Assessment$245,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,591+2.7%
2024$9,338+4.4%
2023$8,947+0.9%
2022$8,868+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$243,710

To:

Sq Ft2,296DeedBook 7317, Page 942