Skip to content

4 Patricks Mill Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1995

Last Sale Price
$157,000
Last Sale Date
Apr 20, 2012

Property Information

Block1106.06
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,011
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
25%
Improvement Value:$161,500
75%
Total Assessment$216,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,448+2.7%
2024$8,225+4.4%
2023$7,881+0.9%
2022$7,811+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$157,000

To:

Sq Ft2,011DeedBook 9643, Page 854

Property Sale

Sale
$350,000
DeedBook 8311, Page 1898

Property Sale

Sale
$277,000
DeedBook 7581, Page 194

Property Sale

Sale
$139,230
DeedBook 4766, Page 372

Property Built

Built

Year Built: 1995