Skip to content

48 Wildcat Branch Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1994

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Apr 2, 2020

Property Information

Block1106.07
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,137
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
27%
Improvement Value:$146,200
73%
Total Assessment$201,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,851+2.7%
2024$7,644+4.4%
2023$7,324+8.3%
2022$6,759+0.7%
Property History

Property Sale

Sale
$225,000

To:

Sq Ft2,137DeedBook 11384, Page 594

Property Sale

Sale
$137,300
DeedBook 4732, Page 702

Property Built

Built

Year Built: 1994