Skip to content

14 Lyric CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1975

Last Sale Price
$13,500
Last Sale Date
Dec 14, 2010

Property Information

Block11101
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage968
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$21,000
35%
Improvement Value:$39,000
65%
Total Assessment$60,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,341+2.7%
2024$2,279+4.4%
2023$2,184+0.9%
2022$2,165+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$13,500

To:

Sq Ft968DeedBook 9344, Page 1269

Property Sale

Sale
$61,010
DeedBook 8717, Page 200

Property Sale

Sale
$43,000
DeedBook 4979, Page 696

Property Sale

Sale
$38,900
DeedBook 4218, Page 875

Property Built

Built

Year Built: 1975