Skip to content

19 Lyric Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1975

Last Sale Price
$58,400
Last Sale Date
Jun 23, 2004

Property Information

Block11101
Lot18
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage968
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$21,000
35%
Improvement Value:$39,000
65%
Total Assessment$60,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,341+2.7%
2024$2,279+4.4%
2023$2,184+0.9%
2022$2,165+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$58,400

To:

Sq Ft968DeedBook 7519, Page 71

Property Sale

Sale
$51,000
DeedBook 7045, Page 479

Property Sale

Sale
$42,000
DeedBook 4225, Page 133

Property Sale

Sale
$26,300

Property Built

Built

Year Built: 1975