Skip to content

2 Lawrence Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1975

Last Sale Price
$58,000
Last Sale Date
Feb 24, 2021

Property Information

Block11002
Lot49
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page110

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage968
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$21,000
35%
Improvement Value:$39,000
65%
Total Assessment$60,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,341+2.7%
2024$2,279+4.4%
2023$2,184+0.9%
2022$2,165+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$58,000

To:

Sq Ft968DeedBook 11738, Page 784

Property Sale

Sale
$51,000
DeedBook 5050, Page 616

Property Sale

Sale
$21,623
DeedBook 3538, Page 13

Property Built

Built

Year Built: 1975