Skip to content

9 Vernon Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1973

Last Sale Price
$29,000
Last Sale Date
Oct 29, 1997

Property Information

Block11201
Lot35
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page112

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,300
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,000
33%
Improvement Value:$44,300
67%
Total Assessment$66,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,587+2.7%
2024$2,519+4.4%
2023$2,413+0.9%
2022$2,392+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$29,000

To:

Sq Ft1,300DeedBook 4914, Page 917

Property Sale

Sale
$67,900
DeedBook 4425, Page 157

Property Sale

Sale
$44,000
DeedBook 4129, Page 156

Property Built

Built

Year Built: 1973