Skip to content

32 Aberdale Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1975

Last Sale Price
$255,000
Last Sale Date
Oct 14, 2021

Property Information

Block11702
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page117

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,924
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
22%
Improvement Value:$150,800
78%
Total Assessment$192,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,523+2.7%
2024$7,324+4.4%
2023$7,018+22.7%
2022$5,719+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$255,000

To:

Sq Ft1,924DeedBook 11995, Page 1976

Property Sale

Sale
$210,000
Sq Ft1,924DeedBook 11427, Page 310Recorded6/18/2020

Property Sale

Sale
$100,000
Sq Ft1,924DeedBook 11342, Page 1888Recorded3/4/2020

Property Built

Built

Year Built: 1975