Skip to content

4 Hamlet CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$66,000
Last Sale Date
Aug 31, 1995

Property Information

Block11803
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page118

Building Details

Building Class35
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,200
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$27,000
33%
Improvement Value:$54,000
67%
Total Assessment$81,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,161+2.7%
2024$3,077+4.4%
2023$2,948+0.9%
2022$2,922+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$66,000

To:

Sq Ft1,200DeedBook 4779, Page 679

Property Sale

Sale
$633,500
DeedBook 4350, Page 806

Property Built

Built

Year Built: 1986

Property Sale

Sale
$61,500
DeedBook 4027, Page 951