Skip to content

18 Hawthorne RoadSicklerville, NJ 08081

Built 1985

Last Sale Price
$112,000
Last Sale Date
Oct 13, 1989

Property Information

Block11904
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page119

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,644
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
25%
Improvement Value:$125,900
75%
Total Assessment$167,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,551+2.7%
2024$6,379+4.4%
2023$6,112+0.9%
2022$6,058+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$112,000

To:

Sq Ft1,644DeedBook 4404, Page 237

Property Built

Built

Year Built: 1985