Skip to content

2 Jackson Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1976

Last Sale Price
$33,920
Last Sale Date
Sep 29, 1976

Property Information

Block12002
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page120

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,472
Acreage0.44

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$20,000
14%
Improvement Value:$123,000
86%
Total Assessment$143,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,330+2.8%
2024$5,183+4.6%
2023$4,955+0.9%
2022$4,909+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$33,920

To:

Sq Ft1,472

Property Built

Built

Year Built: 1976