Skip to content

22 Brearly Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
Mar 28, 1996

Property Information

Block1203.05
Lot28
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.3

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,868
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
24%
Improvement Value:$158,300
76%
Total Assessment$208,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,128+2.7%
2024$7,913+4.4%
2023$7,582+0.9%
2022$7,515+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$145,000

To:

Sq Ft1,868DeedBook 4812, Page 660

Property Built

Built

Year Built: 1990

Property Sale

Sale
$140,275
DeedBook 4397, Page 615

Property Sale

Sale
$741,000
DeedBook 4326, Page 387