Skip to content

104 Orlando Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$248,165
Last Sale Date
Jun 30, 2004

Property Information

Block1204.03
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,188
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
22%
Improvement Value:$174,700
78%
Total Assessment$224,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,768+2.7%
2024$8,536+4.4%
2023$8,179+0.9%
2022$8,107+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$248,165

To:

Sq Ft2,188DeedBook 7517, Page 1101

Property Built

Built

Year Built: 2004