Skip to content

141 Ciseley DriveSicklerville, NJ 08081

Built 2020

Last Sale Price
$286,179
Last Sale Date
Jun 23, 2020

Property Information

Block1206.01
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page1206

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage2,200
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
18%
Improvement Value:$224,200
82%
Total Assessment$274,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,699+2.7%
2024$10,417+4.4%
2023$9,981+0.9%
2022$9,893+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$286,179

To:

Sq Ft2,200DeedBook 11432, Page 1661

Property Sale

Sale
$73,250
DeedBook 11359, Page 917Recorded3/23/2020

Property Built

Built

Year Built: 2020