Skip to content

431 Old Erial RoadSicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 14, 2006

Property Information

Block12201
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page122

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage960
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
34%
Improvement Value:$81,500
66%
Total Assessment$123,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,569+2.9%
2024$4,442+4.6%
2023$4,245+0.9%
2022$4,206+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$88,900
DeedBook 4702, Page 822

Property Sale

Sale
$85,900
DeedBook 4540, Page 876

Property Sale

Sale
$83,000
DeedBook 4364, Page 851

Property Built

Built

Year Built: 1984

Property Sale

Sale
$41,500
DeedBook 3891, Page 235