Skip to content

14 Belmont CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$139,900
Last Sale Date
Nov 11, 2002

Property Information

Block12201
Lot67
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page122

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,682
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
25%
Improvement Value:$126,000
75%
Total Assessment$168,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,555+2.7%
2024$6,382+4.4%
2023$6,115+0.9%
2022$6,061+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$139,900

To:

Sq Ft1,682DeedBook 5270, Page 769

Property Sale

Sale
$97,975
DeedBook 4253, Page 896

Property Built

Built

Year Built: 1984