Skip to content

2 Ford CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1985

Last Sale Price
$113,750
Last Sale Date
Oct 7, 2019

Property Information

Block12302
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,138
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
29%
Improvement Value:$103,800
71%
Total Assessment$145,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,689+2.7%
2024$5,539+4.4%
2023$5,307+0.9%
2022$5,260+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$113,750

To:

Sq Ft1,138DeedBook 11243, Page 171

Property Sale

Sale
$74,500
DeedBook 5053, Page 445

Property Sale

Sale
$97,000
DeedBook 4380, Page 280

Property Sale

Sale
$63,115
DeedBook 4045, Page 146

Property Built

Built

Year Built: 1985