Skip to content

627 Tara DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 3, 2024

Property Information

Block12402
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page124

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,037
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,000
38%
Improvement Value:$45,700
62%
Total Assessment$73,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,876+2.7%
2024$2,800+4.4%
2023$2,683+0.9%
2022$2,659+0.6%
Property History
Sales6

Property Sale

SaleMulti
$135,000
Sq Ft1,037DeedBook 11642, Page 18Recorded3/2/2021

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$50,000
Sq Ft1,037DeedBook 11337, Page 1269Recorded2/26/2020

Property Sale

Sale
$44,900
DeedBook 9163, Page 462

Property Sale

Sale
$648
DeedBook 9110, Page 1083

Property Sale

Sale
$65,400
DeedBook 4496, Page 549

Property Sale

Sale
$47,900
DeedBook 4164, Page 211

Property Built

Built

Year Built: 1984