Skip to content

605 Tara DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 28, 2007

Property Information

Block12402
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page124

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,037
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,000
38%
Improvement Value:$45,700
62%
Total Assessment$73,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,876+2.7%
2024$2,800+4.4%
2023$2,683+0.9%
2022$2,659+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$43,600
DeedBook 5228, Page 141

Property Sale

Sale
$43,990
DeedBook 3953, Page 948

Property Built

Built

Year Built: 1984