Skip to content

46 Scenic View DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Jan 21, 2013

Property Information

Block12501
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page125

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,704
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
26%
Improvement Value:$145,400
74%
Total Assessment$195,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,625+2.7%
2024$7,423+4.4%
2023$7,113+0.9%
2022$7,050+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$125,000

To:

Sq Ft1,704DeedBook 9749, Page 1257

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 9621, Page 233

Property Sale

Sale
$91,590
DeedBook 4287, Page 654

Property Built

Built

Year Built: 1986