Skip to content

33 Scenic View DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1987

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
Jun 28, 2002

Property Information

Block12503
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page125

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,175
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
25%
Improvement Value:$149,900
75%
Total Assessment$199,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,800+2.7%
2024$7,594+4.4%
2023$7,276+0.9%
2022$7,212+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$145,000

To:

Sq Ft2,175DeedBook 5241, Page 753

Property Sale

Sale
$101,155
DeedBook 4251, Page 692

Property Built

Built

Year Built: 1987