Skip to content

11 Sugarmaple LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1988

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 13, 2018

Property Information

Block12510
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page125

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,872
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
22%
Improvement Value:$177,100
78%
Total Assessment$227,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,861+30.2%
2024$6,808+4.4%
2023$6,523+0.9%
2022$6,466+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$185,000
DeedBook 7515, Page 1961

Property Sale

Sale
$139,000
DeedBook 7024, Page 581

Property Sale

Sale
$121,500
DeedBook 5100, Page 243

Property Built

Built

Year Built: 1988

Property Sale

Sale
$136,645
DeedBook 4237, Page 737