Skip to content

5 Sugarmaple LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1988

Last Sale Price
$108,000
Last Sale Date
Jul 8, 1994

Property Information

Block12510
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page125

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,416
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
29%
Improvement Value:$122,500
71%
Total Assessment$172,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,731+2.7%
2024$6,553+8.7%
2023$6,031+0.9%
2022$5,978+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$108,000

To:

Sq Ft1,416DeedBook 4701, Page 940

Property Sale

Sale
$92,800
DeedBook 4290, Page 722

Property Built

Built

Year Built: 1988