Skip to content

19 Sheridan DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1988

Last Sale Price
$149,850
Last Sale Date
Sep 27, 2002

Property Information

Block12601
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page126

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,524
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
27%
Improvement Value:$133,500
73%
Total Assessment$183,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,160+2.7%
2024$6,971+4.4%
2023$6,679+0.9%
2022$6,621+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$149,850

To:

Sq Ft1,524DeedBook 5261, Page 763

Property Sale

Sale
$114,500
DeedBook 4881, Page 559

Property Built

Built

Year Built: 1988

Property Sale

Sale
$94,000
DeedBook 4215, Page 612