Skip to content

23 Berwick LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$180,000
Last Sale Date
Nov 15, 2018

Property Information

Block12605
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page126

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,656
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
27%
Improvement Value:$134,600
73%
Total Assessment$184,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,203+2.7%
2024$7,013+4.4%
2023$6,719+0.9%
2022$6,660+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$180,000

To:

Sq Ft1,656DeedBook 11026, Page 661

Property Sale

Sale
$136,000
DeedBook 9661, Page 267

Property Sale

Sale
$81,640
DeedBook 4123, Page 279

Property Built

Built

Year Built: 1986