Skip to content

29 Windemere DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1988

Last Sale Price
$70,400
Last Sale Date
Jul 28, 1986

Property Information

Block12606
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page126

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,656
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
30%
Improvement Value:$116,400
70%
Total Assessment$166,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,243+2.8%
2024$6,072+0.2%
2023$6,057+0.9%
2022$6,004+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988

Property Sale

Sale
$70,400

To:

Sq Ft1,656DeedBook 4146, Page 423