Skip to content

11 Windemere DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$149,900
Last Sale Date
May 28, 2003

Property Information

Block12606
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page126

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,752
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
28%
Improvement Value:$129,300
72%
Total Assessment$179,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,996+2.7%
2024$6,812+4.4%
2023$6,527+0.9%
2022$6,469+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$149,900

To:

Sq Ft1,752DeedBook 7106, Page 1810

Property Sale

Sale
$118,000
DeedBook 5225, Page 499

Property Sale

Sale
$118,000
DeedBook 4905, Page 103

Property Sale

Sale
$122,500
DeedBook 4443, Page 438

Property Sale

Sale
$93,341
DeedBook 4199, Page 476

Property Built

Built

Year Built: 1986