Skip to content

26 Chapel CircleSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Jun 22, 2021

Property Information

Block12703
Lot13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,304
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
19%
Improvement Value:$191,600
81%
Total Assessment$236,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,232+2.7%
2024$8,988+21.0%
2023$7,426+0.9%
2022$7,360+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$300,000

To:

Sq Ft2,304DeedBook 11799, Page 1690

Property Sale

Sale
$127,165
DeedBook 4398, Page 647

Property Built

Built

Year Built: 1989

Property Sale

Sale
$447,467
DeedBook 4317, Page 106