Skip to content

53 Stone Hollow DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$139,000
Last Sale Date
Apr 26, 2002

Property Information

Block12705
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,572
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
25%
Improvement Value:$138,500
75%
Total Assessment$183,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,160+2.7%
2024$6,971+4.4%
2023$6,679+0.9%
2022$6,621+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$139,000

To:

Sq Ft1,572DeedBook 5229, Page 928

Property Sale

Sale
$104,000
DeedBook 5008, Page 669

Property Built

Built

Year Built: 1989

Property Sale

Sale
$115,185
DeedBook 4336, Page 486

Property Sale

Sale
$775,015
DeedBook 4265, Page 39