Skip to content

51 Stone Hollow DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Feb 15, 2002

Property Information

Block12705
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,620
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
26%
Improvement Value:$127,100
74%
Total Assessment$172,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,715+2.7%
2024$6,538+4.4%
2023$6,264+0.9%
2022$6,209+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$130,000

To:

Sq Ft1,620DeedBook 5215, Page 33

Property Sale

Sale
$108,000
DeedBook 4918, Page 571

Property Built

Built

Year Built: 1989

Property Sale

Sale
$113,200
DeedBook 4341, Page 417

Property Sale

Sale
$775,012
DeedBook 4265, Page 39