Skip to content

45 Stone Hollow DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$212,000
Last Sale Date
Sep 28, 2006

Property Information

Block12706
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,592
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
27%
Improvement Value:$121,600
73%
Total Assessment$166,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,501+2.7%
2024$6,329+4.4%
2023$6,064+0.9%
2022$6,011+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$212,000

To:

Sq Ft1,592DeedBook 8351, Page 1854

Property Sale

Sale
$169,900
DeedBook 7593, Page 59

Property Sale

Sale
$111,000
DeedBook 5094, Page 549

Property Sale

Sale
$107,000
DeedBook 4778, Page 163

Property Built

Built

Year Built: 1989

Property Sale

Sale
$94,900
DeedBook 4309, Page 634