Skip to content

9 Hidden Hollow LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 23, 2005

Property Information

Block12707
Lot24
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,355
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
21%
Improvement Value:$172,900
79%
Total Assessment$217,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,502+2.7%
2024$8,278+4.4%
2023$7,932+0.9%
2022$7,862+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$141,900
DeedBook 5176, Page 200

Property Sale

Sale
$125,915
DeedBook 4354, Page 561

Property Built

Built

Year Built: 1989

Property Sale

Sale
$330,785
DeedBook 4294, Page 42