Skip to content

6 Sleepy Hollow CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Owner
---
Last Sale Price
$450,000
Last Sale Date
Nov 19, 2025

Property Information

Block12708
Lot21
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,288
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
22%
Improvement Value:$156,700
78%
Total Assessment$201,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,870+2.7%
2024$7,663+4.4%
2023$7,342+0.9%
2022$7,277-11.3%
Property History

Property Sale

Sale
$450,000
Sq Ft2,288DeedBook 12979, Page 1371Recorded12/15/2025

Property Sale

Sale
$192,000

To:

Sq Ft2,288DeedBook 10973, Page 1990

Property Sale

Sale
$129,000
DeedBook 4765, Page 33

Property Built

Built

Year Built: 1989

Property Sale

Sale
$145,475
DeedBook 4305, Page 50