Skip to content

44 Sleepy Hollow Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$105,500
Last Sale Date
Jun 15, 2001

Property Information

Block12709
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,436
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
27%
Improvement Value:$123,900
73%
Total Assessment$168,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,590+2.7%
2024$6,417+4.4%
2023$6,148+0.9%
2022$6,094+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$105,500

To:

Sq Ft1,436DeedBook 5168, Page 594

Property Sale

Sale
$110,500
DeedBook 4678, Page 71

Property Built

Built

Year Built: 1989

Property Sale

Sale
$104,900
DeedBook 4318, Page 698