Skip to content

24 Old Orchard DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1988

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Nov 29, 2021

Property Information

Block12802
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page128

Building Details

Building Class28
Description2SF1G
Dwellings2
ZoningRL
Sq Footage1,392
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
27%
Improvement Value:$106,800
73%
Total Assessment$146,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,728+2.7%
2024$5,577+4.4%
2023$5,344+0.9%
2022$5,297+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$250,000

To:

Sq Ft1,392DeedBook 11955, Page 1680

Property Sale

Sale
$156,400

From:

To:

Sq Ft1,392DeedBook 10802, Page 1472Recorded1/12/2018

Property Sale

Sale
$80,700
DeedBook 7232, Page 1408

Property Sale

Sale
$86,440
DeedBook 4357, Page 478

Property Built

Built

Year Built: 1988