Skip to content

21 Blossom TrailSicklerville, NJ 08081

Built 1988

Last Sale Price
$177,500
Last Sale Date
Jun 24, 2005

Property Information

Block12802
Lot21
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page128

Building Details

Building Class28
Description2SF1G
Dwellings2
ZoningRL
Sq Footage1,248
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
33%
Improvement Value:$79,800
67%
Total Assessment$119,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,675+2.7%
2024$4,551+4.4%
2023$4,361+0.9%
2022$4,322+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$177,500

To:

Sq Ft1,248DeedBook 7873, Page 1110

Property Sale

Sale
$107,000
DeedBook 5232, Page 676

Property Sale

Sale
$88,000
DeedBook 4883, Page 303

Property Sale

Sale
$86,900
DeedBook 4380, Page 56

Property Built

Built

Year Built: 1988